Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / CHARLES W. BARTLETT (1860 - 1940)–TÁDŽ MAHAL

< 141 >

CHARLES W. BARTLETT (1860 - 1940)

TÁDŽ MAHAL

Japonsko, 1914. 27,7 × 40,1 cm. 27.0 x 40.0 cm

16 000 Kč / 666 EUR

Barevný dřevořez. Signováno a datováno tužkou v levém dolním rohu. Angličan Charles William Bartlett vystudoval malbu na Royal Academy v Londýně. a Académie Julian v Paříži. V roce 1913 podnikl velkou cestu po Indii, Cejlonu, Indonésii, Číně a Japonsku. V Japonsku se seznámil s vlivným nakladatelem a propagátorem hnutí šin hanga Watanabem Šozaburo, který podle jeho maleb a skic z cest vydal několik desítek dřevořezů.