Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / STOJÍCÍ FIGURA NEBESKÉHO GENERÁLA

< 14 >

STOJÍCÍ FIGURA NEBESKÉHO GENERÁLA

Čína, dynastie Ming, 16. - 17. století. Výška 44 cm. 44.0 cm

50 000 Kč / 2 083 EUR
600 000 Kč / 25 000 EUR

Bronz se zbytky zlacení. Zobrazuje jednoho ze dvaatřiceti nebeských generálů - ochránců buddhistické víry. Postava je oblečena ve zdobné zbroji převázané šňůrami, přes ramena má přehozen vlající nebeský šál, splývající až k zemi.