< 136 >

ÓMI JARI

15. - 16. století. Nagasa 59,1 cm, zenčó 82,2 cm. 142.0 cm

120 000 Kč / 5 000 EUR

Sign. Sukemicu助光. Dlouhé kera kubi, bóhi se sabidome aka uruši, nioideki gonome midare hamon se sunagaši, mokume hada. Sukemicu byla význačná mečířská linie v provincii Bizen ve vsi Osafune, aktivní od 15. století. Koširae: Nagae, aplikace dekorativního laku raden nuri u kabura maki, záštitná příčka hadome s fusahimo no kan (kroužek na střepec), zahrocené išizuki, kuronuri jarisaya. Kopí s extrémně dlouhým hrotem Ómi jari používali samurajové vyššího ranku.