Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / HISTORICKÝ BUDDHA GAUTÁMA

< 11 >

HISTORICKÝ BUDDHA GAUTÁMA

Čína, 14. - 15. století. Výška 41 cm. 41.0 cm

45 000 Kč / 1 875 EUR
45 000 Kč / 1 875 EUR

Litina. Figura Gautámy Buddhy sedícího na lotosovém trůně na výrazném podstavci. Ruce na prsou v gestu nejvyššího osvícení. Zbytky zlacení. Provenience: sbírka Josefa Martínka (1888 - 1976).