Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / BŮH VÁLKY KUAN-TI

< 42 >

BŮH VÁLKY KUAN-TI

Čína, 18. - 19. století. Výška 31,5 cm. 31.0 x 18.0 x 16.0 cm

30 000 Kč / 1 250 EUR
30 000 Kč / 1 250 EUR

Řezba ve dřevě, barevné laky a zlacení. Figura představuje jednoho z nejoblíbenějších čínských bohů, nazývaného též Fu-mo ta-ti. Je považován za boha války, literatury a peněz v jedné osobě a za božstvo spravedlnosti.