Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / VYKUŘOVADLO VE FORMĚ TROJNOŽKY S PAGODOU

< 319 >

VYKUŘOVADLO VE FORMĚ TROJNOŽKY S PAGODOU

Čína, 19. stol. 30.5 cm

120 000 Kč / 5 000 EUR

Porcelán dekorovaný emaily na polevě ve stylu famille noir. Vykuřovadlo tvaru trojnožky s nástavcem v podobě dvoupatrové pagody. Malba zpodobuje pětiprsté draky v mracích, po stranách plastické hlavy lvů. Střechy zdobeny delfíny, na vrcholu se nachází lvíček s perlou.
 Provenience: sbírka Dr. Josefa Luska, vystaveno v expozici Národní galerie v Náprstkově muzeu, restituováno v roce 1993.