Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / ŠUNDÓ (19. století)–TYGŘI V BAMBUSOVÉM HOUŠTÍ

< 247 >

ŠUNDÓ (19. století)

TYGŘI V BAMBUSOVÉM HOUŠTÍ

118.0 x 176.0 cm

25 000 Kč / 1 041 EUR

Signováno Šundó a jedna pečeť autora. Tuš na papíře, závěsný svitek s horizontálním obrazem v béžové hedvábné montáži.
 Obrazu horizontálního formátu kompozičně vévodí diagonála skalnatého hřebene porostlého bambusem, po kterém se plíží a ke skoku připravuje dospělý samec z profilu. Za ním frontálně nastupuje na scénu tygřice s loveckým svitem v očích. K impozantní kompozici je připojen malířův podpis a totožná pečeť Šundó. Obraz je malován zkušeným mistrem tušové stopy v linii školy Kanó.