< 218 >

SUE KOTO KATANA

Období Azuči – Momojama, konec 16. stol. 61.5 cm

60 000 Kč / 2 500 EUR
60 000 Kč / 2 500 EUR

Sign.: Bušú Šitahara džú Hirošige saku. Nagasa (délka čepele): 61,5 cm. Cukurikomi (forma): hon zukuri. Hada (textura): šitahara hada. Hamon (linie kalení): nioi deki suguha. Koshirae (montáž): handači cuka s menuki s motivem chryzantém, železná Šóami Šigenobu cuba z 18. stol. s námětem stylizovaných oblak, guntó saya model 98 rikugun (pozemní armáda). Katate uči mono, dědičný meč používaný důstojníkem císařské imperiální armády. Poznámky: škola působila na území pozdějšího Eda a Hirošige patřil mezi její přední mečíře. Meč je ve srarém poliši, částečně čitelný. Doporučen tradiční poliš sašikomi a kantei NBTHK.