Arcimboldo / Aukce / Asiatika 24/10/2010, 14:00 / SLAVNOSTNÍ NÁDOBA

< 337 >

SLAVNOSTNÍ NÁDOBA

Čína, pozdní dynastie Čching, období Kuang-sü (1875 - 1908). 17.0 cm

36 000 Kč / 1 500 EUR
36 000 Kč / 1 500 EUR

Sign.: Ťiang, pečeť: na těle nádoby a na nožce. Porcelán, malba emaily, zlatem a tuší. Na robustní nožce fráze v pečetním písmu, na těle z jedné strany barevná krajinomalba bez postav a z druhé pětislabičné dvojverší v úřednickém písmu. Nádoba má dvě ouška a víko s držadlem v podobě lvíčka.
 Provenience: sbírka československého diplomata.