< 344 >

SEDÍCÍ OPIČÁK

Japonsko, dílny Sacuma, konec 19. stol. 17.5 cm

12 000 Kč / 500 EUR

Značeno Sacuma a autorská grafická značka. Kamenina s dvoubarevnou polevou a malbou na polevě. Opičák druhu makak (jap. saru) sedí v zamyšlení jako člověk. Figurální keramika je v produkci kameniny z dílen Sacuma na jihu Kyúšú neobvyklá, jde o pozdní produkci konce 19. stol.