Erotika

Základní informace

Aukce: 12. květen 2018, 19:00
Výstava: 22.4. - 12.5.2018, 12.00 - 19.00
Lázeňská 4, Praha 1 - ukázat mapu

BEZ CENZURY
ARCIMBOLDO SVEDE SBĚRATELE AUKCÍ EROTICKÉHO UMĚNÍ

Umění by nebylo ničím, kdyby od dob svého vzniku nebylo spjaté s vášní. Návštěvníci připravované výstavy, která vyvrcholí aukcí, se v květnu příštího roku seznámí s rozmanitými podobami, jakými umělci od starověku až po současnost zobrazovali lásku a milování. K tahákům aukce bude patřit velkoformátová fotografie japonského umělce Nobujoši Arakiho, antické torzo ženy z mramoru nebo grafika umělecké ikony dvacátého století Pabla Picassa. Kromě toho si návštěvníci prohlédnou fotografie Františka Drtikola, koláže meziválečného výtvarníka Adolfa Hoffmeistera nebo ty, na nichž současník František Skála oslavuje dámskou intimní krásu. Máte doma dílo autora, které uvedená jména trumfne? Zkuste flirtovat s myšlenkou, že jej v rámci připravované dražby prodáte. Můžete nás kontaktovat na tel. čísle 603 811 873, nebo na emailové adrese info@arcimboldo.cz.


Arcimboldo připravuje

MADE IN CHINA
NEJLEPŠÍ UMĚNÍ POCHÁZÍ OD UMĚLCŮ, JEJICHŽ JMÉNA JDOU NEJHŮŘ VYSLOVIT

V roce 2009 se staly dvě zásadní věci. Zemřel rebel z Hříšného tance Patrick Swayze a co je mnohem důležitější, vznikl aukční dům a galerie Arcimboldo. Svou činnost odstartoval aukcí asijského umění, která se v Česku konala poprvé od dob první republiky. Od té doby jich zorganizoval už dvanáct a díky šuškandě mezi sběratelskou elitou si Arcimboldo udržuje pověst místa, kde lze umění východu nejlépe nakoupit i prodat. Víte, že magické tušové malby od aukční hvězdy Čchi Paj-š'e patřily dva roky za sebou k deseti nejdražším vydraženým uměleckým dílům, o což se zasloužilo právě Arcimboldo? Pokud doma schováváte podobný poklad a chcete od něj pomoci, svěřte nám jej a těšte se na naši právě chystanou podzimní aukci.

NOVÁ ADRESA
AUKČNÍ DŮM A GALERIE ARCIMBOLDO SE STĚHUJE DO NOVÉHO, LEPŠÍHO A VĚTŠÍHO

Od září jej najdete v impozantních sálech, kde se před několika sty lety scházeli, modlili a hodovali maltézští rytíři. Rádi byste do svého domova pořídili netradiční umělecké dílo s kuriózním příběhem? Nebo to samé prodali? Adresa Lázeňská 4 je místem, které hledáte.
Kromě tradičních aukcí asijského umění, na něž se Arcimboldo specializuje již od svého vzniku, se budou v nových prostorách dít další zajímavé věci. Tematické výstavy zakončené dražbou, na nichž vás zavedeme do jiného, bláznivého nebo dráždivého světa, v němž se starobylé setkává se současným a podivuhodné s nádherným. Přednášky cestovatelů, odborníků a přátel Arcimbolda, kteří poodkryjí tajuplnost umění přírodních a orientálních národů. Tajné vernisáže. Ještě tajnější večírky. Z Arcimbolda bude zkrátka tepající místo pro setkávání všech, koho fascinuje spojení starých kultur a moderního umění a designu.

CHCETE MĚ?
CHYSTÁ SE VÝSTAVA A NÁSLEDNÁ AUKCE UMĚNÍ SE ZVÍŘECÍ TEMATIKOU

Zvířata podněcovala umělcovu představivost už od doby, co je za svitu loučí maloval uhlíky na stěny jeskyní. Dějinami umělecké a řemeslné tvorby se motiv zvířat táhne jako psí chlup: kromě výjevů s čtyřnohými palácovými mazlíčky, šelmami a dostihovými koňmi se objevovaly absurdní či bestiální fantasmagorické náměty a humorné alegorie, na nichž zvířata figurují v lidských situacích. Máte ve svých sbírkách zvířecí dílo, jemuž byste rádi našli nového majitele? Najdeme mu nový domov.Aplikace Arcimboldo pro iPad nyní dává možnost pohodlně prohlížet jak nadcházející, tak minulé katalogy v češtině, angličtině nebo čínštině (jazyková mutace závisí na nastavení jazyka ve vašem iPadu).


zpět