Výstava 38 pokladů čínského umění

Základní informace

Výstava: 12.-13.5.2016, 10:00–20:00, a 14.5.2016, 13:00–17:00
Kaiserštejnský palác, Malostranské nám. 37/23, Praha 1 - ukázat mapu

ARCIMBOLDO VÁS SRDEČNĚ ZVE NA VÝSTAVU „38 POKLADŮ ČÍNSKÉHO UMĚNÍ”

Ve dnech od 12. do 14.5. broběhne v prostorách Kaiserštejnského paláce v Praze jedinečný festival s názvem Čínský kulturní týden, zaměřený na čínské umění, starožitnosti a moderní design.
Arcimboldo, vyhlášená evropská galerie a aukční síň, jež se jako jediná v České republice specializuje na čínské umění, zde představí výjimečnou výstavu „38 pokladů čínského umění”, která nabídne mimořádnou sbírku obrazů a uměleckých předmětů muzejní kvality, mapující historii čínského umění od nejstarších dob po současnost. Objeví se zde například dřevěná figura tygra stará 2 200 let, kamenná hrací deska na šachy „wej-čchi” z dynastie Ming, velká terakotová figura koně ze 7. století, nefritová figura bohyně Kuan-jin z dynastie Ming, mistrovský obraz Červené listí a dva pasáčci od Li Kche-žana či vzácná olejomalba od jednoho z nejvýznamnějších představitelů čínského malířství 20. století Wu Kuan-čunga (1919-2010).
Všechna vystavená díla mají ověřený původ a prošla pečlivým výběrem, aby splňovala ta nejvyšší umělecká kritéria.

On-line katalog

Prohlížet katalog on-line

Tištěný katalog - 38 pokladů čínského umění

38 pokladů čínského umění
Objednejte si tištěný katalog

česky, anglicky
96 stran
Cena: 500 Kč / 20 EUR

Aplikace Arcimboldo pro iPad nyní dává možnost pohodlně prohlížet jak nadcházející, tak minulé katalogy v češtině, angličtině nebo čínštině (jazyková mutace závisí na nastavení jazyka ve vašem iPadu).

zpět