Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / POHŘEBNÍ NÁDOBA TVARU AMFORY S DRAČÍMI UCHY

< 186 >

POHŘEBNÍ NÁDOBA TVARU AMFORY S DRAČÍMI UCHY

Čína, dynastie Tchang (618-906). Výška 40 cm. Ø 21 cm

120 000 Kč / 4 528 EUR

Kamenina s olovnatou polevou karamelové barvy. Elegantně tvarovaná nádoba má kulovité tělo a dlouhé hrdlo, na němž se nacházejí dvě ucha, zakončená dračími hlavami. Restaurováno. Provenience: sbírka Karla Holana (1915–1997).