Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / TALÍŘ TVARU PIVOŇKOVÉHO OKVĚTÍ

< 188 >

TALÍŘ TVARU PIVOŇKOVÉHO OKVĚTÍ

Čína, konec dynastie Čching, nebo počátek 20. století. Průměr 33 cm. Ø 33 cm

38 000 Kč / 1 433 EUR

Kamenina bělavého střepu krytá seladonovou polevou. Zrcadlo talíře je zdobeno čtyřmi rytými pásy pivoňkových okvětních plátků s jemným žilkováním. Vnější stěna nese obdobný dekor. Provenience: sbírka Karla Holana (1915–1997).