Asiatika

Základní informace

Aukce: 25. listopad 2015, 15:00
Výstava: 22. - 24.11.2015, 11:00–19:00 a 25.11.2015, 11:00–15:00
Kaiserštejnský palác, Malostranské nám. 37/23, Praha 1 - ukázat mapu

GALERIE ARCIMBOLDO VÁS SRDEČNĚ ZVE NA PODZIMNÍ AUKCI ASIATIKA

Ve středu, 25. listopadu 2015 od 15:00 se uskuteční již patnáctá aukce Galerie Arcimboldo s názvem Asiatika, která představí 252 vybraných uměleckých děl z Japonska, Koreje, jihovýchodní Asie, Tibetu, Mongolska, Indie a Číny.

Jednou z nejdůležitějších položek sekce čínského umění je svitek Červené svlačce mistra Čchi Paj-š’e, pocházející z prestižní sbírky Ing. Karla Holana, generálního konzula československé ambasády v Šanghaji v letech 1955 až 1957, jejíž část (položky 176- 200) bude v aukci nabídnuta. Dalšími významnými obrazy jsou Bambusy od malíře Sü Pej-chunga, který nese autorovo věnování českému sochaři Janu Laudovi, svitek Horská krajina od Čchena Pan-tinga a dále působivý Portrét dívky od moderního umělce Čanga Li.

V kategorii čínských starožitností se objeví tři velice vzácné archaické nádoby z doby od 11. do 5. století před n. l. (bronzový pohár „ku”, rituální kotlík „ting” a miska „tou”), velká nefritová figura Kuan-jin z doby dynastie Ming, kolekce slonoviny a výběr kvalitního porcelánu z období Suej, Tchang, Sung, Ming, Kchang-si, Čchien-lung a Kuang-sü.

Sekce Japonska představí rozsáhlou sbírku netsuke a okimon ze slonoviny, krásný soubor dřevořezů s námětem zvířat a květin od Ohary Kosona, zbroj moderního typu „tósei gusoku” a v neposlední řadě výjimečné dřevěné vykuřovadlo v podobě básnířky Sotoba Komači.

Lamaistické umění je zastoupeno překrásnou bronzovou soškou Zelené Táry z 15. století, velkou zlacenou postavou bódhisattvy Maňdžušrí a vzácnou bronzovou figurou Jámantaky ze století osmnáctého.

Na závěr ještě zmiňme velký dekorativní panel „činz” z Indie z 18. století. Podobné panely sloužily k výzdobě dobových interiérů a těšily se velké oblibě. Nepoškozených textilií této velikosti a stáří se však do dnešní doby zachovalo jen málo.

Tištěnou verzi katalogu k této aukci si můžete objednat na emailové adrese: adriana@arcimboldo.cz, případně na tel. čísle: +420 776 762 131.

Výsledková listina

On-line katalog

Prohlížet katalog on-line

Ke stažení

Tištěný katalog - Asiatika

Asiatika
Objednejte si tištěný katalog

česky, anglicky, čínsky
136 stran
Cena: 300 Kč / 12 EUR

Fotogalerie

Aplikace Arcimboldo pro iPad nyní dává možnost pohodlně prohlížet jak nadcházející, tak minulé katalogy v češtině, angličtině nebo čínštině (jazyková mutace závisí na nastavení jazyka ve vašem iPadu).

Virtuální prohlídka

zvětšit na celou obrazovku

zpět