1 >

BŮH BOHATSTVÍ KUBÉRA

Tibet nebo Čína, 18. století. Výška 21 cm. 21.0 x 16.0 x 7.0 cm

220 000 Kč / 8 800 EUR
430 000 Kč / 17 200 EUR

Zlacený bronz. Tibetský bůh bohatství, ikonograficky totožný s Dhanadou, nebeským králem severní světové strany, je zde zpodobněn na lvu, svém typickém jízdním zvířeti. V pravé ruce drží slunečník a v levé hranostaje, vrhajícího klenoty. Postava božstva, chráněná pancířem, je umístěna na podstavci tvaru lotosového květu.