Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 21/05/2013, 17:00 / LI PING-ČCHI (*1947)–BÍLÉ LOTOSY

< 107 >

LI PING-ČCHI (*1947)

BÍLÉ LOTOSY

Datováno 1991. 67 x 67 cm. 67.0 x 67.0 cm

30 000 Kč / 1 200 EUR

Malba prstem tuší a barvami na papíře. Rámováno. Nápis: „Čching čching žu žu” (Poctivý a čistý jako ty). Věnováno presidentu Václavu Havlovi k 55. narozeninám. Pečeť: Ping-čchi. Pečeť: „Č'-čchan”. Li Ping-čchi je profesionální malíř ze Šan-tungu, který se specializuje na techniku malování prsty. Po sametové revoluci pobýval asi rok v Praze a přednášel o tušové malbě.