Arcimboldo / Aukce / Asiatika 31/05/2015, 15:00 / TALÍŘ S FIGURÁLNÍ NÁMĚTEM

< 174 >

TALÍŘ S FIGURÁLNÍ NÁMĚTEM

Čína, pozdní dynastie Čching. Průměr 33,5 cm. Ø 33 cm

15 000 Kč / 567 EUR

Porcelán, malba barevnými emaily na polevě. Uprostřed talíře se nachází velký medailon tvaru lotosového květu, zpodobující dámu při zkoušení šatu, který je rámován bohatým květinovým dekorem na žlutém podkladě, pásem hlavic žezla „žu-i" a meandrů. Na podední značeno.