Arcimboldo / Aukce / Asiatika 31/05/2015, 15:00 / UTAGAWA KUNIJOŠI (1797-1861)–ČÓHI NA ČERNÉM HŘEBCI PŘEJÍŽDÍ MOST V ČÓHANU

< 7 >

UTAGAWA KUNIJOŠI (1797-1861)

ČÓHI NA ČERNÉM HŘEBCI PŘEJÍŽDÍ MOST V ČÓHANU

Japonsko, datováno 1852. 35 x 74,5 cm. 34.0 x 75.0 cm

24 000 Kč / 908 EUR

Barevný dřevořez „nišiki-e", formát „óban", „muša-e" triptych. Rámováno. Signováno: Ičijúsai Kunijoši-ga. Datace: rok krysy, 4. měsíc. Nakladatel: Cutaja Kičizó (Kóeidó). Dvě cenzorská razítka: 1. Kinugasa, 2. Murata. Výjev z čínského dobrodružného románu „Příběhy tří království". Ve středu výrazné kompozice triptychu s červeně lakovaným mostem brání generál Čóhi na vraníku před nepřítelem most Čóhan. Zleva přijíždí na hnědáku hrdina Sósó.