Arcimboldo / Aukce / ČÍNA NA PAPÍŘE A HEDVÁBÍ 01/11/2020, 14:00 / KALIGRAFIE SE ZNAKEM DLOUHOVĚKOSTI

< 85 >

KALIGRAFIE SE ZNAKEM DLOUHOVĚKOSTI

Čína, 20.století. 126.0 x 44.0 cm

5 000 Kč / 200 EUR

Tuš na papíře, rámováno. Blahopřejný nápis s dynamicky vyvedenou kaligrafií znaku 亀 (želva) vycházející z piktogramu, kdy je želva viděna z boku a zeshora. Želva je v čínské kutuře symbolem stability a dlouhého věku. Pod hlavním nápisem následují znaky s významem dlouhý věk, štěstí, zdraví a klid. Na levé straně je datace: rok kchuej-nien se znaky označujícími buddhistický klášter. Podpis Chaj-cang nebo-li Mořská modř.