Arcimboldo / Aukce / České výtvarné umění 19/11/2011, 14:00 / OTTO GUTFREUND (1899 – 1927)–SEDÍCÍ ŽENA

< 107 >

OTTO GUTFREUND (1899 – 1927)

SEDÍCÍ ŽENA

400 000 Kč / 16 326 EUR
460 000 Kč / 18 775 EUR

Kosořský mramor, výška 45 cm, se soklem 56 cm, nesignováno, značeno štítkem na soklu. Studie k této soše se nachází v NG v Praze. Zcela výjimečné, dosud neznámé dílo jednoho z největších českých sochařů. Jedná se o jednu z posledních umělcových prací, jež je ojedinělou ukázkou sochařského stylu, ke kterému Otto Guttfreund dospěl na sklonku života.