Arcimboldo / Aukce / České výtvarné umění 19/11/2011, 14:00 / Kamil Lhoták (1912 - 1990)–NAPOUŠTĚNÍ BALONU

< 145 >

Kamil Lhoták (1912 - 1990)

NAPOUŠTĚNÍ BALONU

600 000 Kč / 24 489 EUR
1 300 000 Kč / 53 061 EUR

Olej na plátně nalepeném na kartonu, 29,5 x 45 cm, signováno a datováno: 43. Vystaveno na výstavě Umělecké besedy v Alšově síni roku 1944. Významné dílo, vzácně se vyskytující, z ranné Lhotákovy tvorby ze skupiny 42. Ze sbírky P. Naumana, blízkého přítele Kamila Lhotáka.