Arcimboldo / Aukce / Čínské umění a starožitnosti 10/12/2014, 15:00 / SUNG TCHAO (20. STOLETÍ)–KRAJINA VE STYLU MNICHA TÜ-ŽANA

< 235 >

SUNG TCHAO (20. STOLETÍ)

KRAJINA VE STYLU MNICHA TÜ-ŽANA

Čína, nedatováno. 93 x 43,5 cm. 93.0 x 43.0 cm

14 000 Kč / 518 EUR

Tuš a barvy na papíře. Rámováno. Signováno: „Jün-jang Sung-tchao, Jü Čching (Jü Čching, zvaný Sung-tchao z Jün-jangu).″ Pečeť: „Sung-tchao.″ Ťü-žan, činný 960-985, byl jedním z prvních tvůrců monumentální krajinomalby. Mnoho adeptů tohoto vznešeného námětu proto přebírá a rozvíjí typ krajiny a techniku malby, která se Ťü-žanovi přisuzuje.