< 76 >

FIGURA CONGKHAPY

Čína, Peking, 18. století. Výška 19 cm. 19.0 x 15.0 x 10.0 cm

32 000 Kč / 1 207 EUR
32 000 Kč / 1 207 EUR

Bronz se zbytky zlacení. Congkhapa (1357-1419) byl zakladatelem školy Gelugpa. Jeho postava spočívá na dvojitém lotosovém podstavci v lotosovém sedu, je oděna do šatu, jehož lem zdobí rytý florální dekor. Congkhapovy ruce vyjadřují gesto roztáčení kola nauky „dharmačakra-mudra".