Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / OKIMONO - ZÁPASÍCÍ KOSTLIVCI

< 3 >

OKIMONO - ZÁPASÍCÍ KOSTLIVCI

Japonsko, období Meidži (1868-1912). Výška 5,5 cm. 5.5 x 5.0 x 3.7 cm

22 000 Kč / 830 EUR
34 000 Kč / 1 283 EUR

Řezba v mrožovině představuje dva zápasící kostlivce a opici, která se chytá za hlavu. Signováno: Gjokudžu. Mistr Gjokudžu byl aktivní ve druhé polovině 19. století a jeho řezby z mrožoviny a slonoviny jsou vzácné, jelikož většinou používal dřevo.