Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / DIVADELNÍ HRA „O VYŠÍVANÉM KABÁTKU”

< 205 >

DIVADELNÍ HRA „O VYŠÍVANÉM KABÁTKU”

Čína, nedatováno. 30,5 x 18,5 cm.

2 000 Kč / 75 EUR
2 000 Kč / 75 EUR

Dva svazky. Hra je přepracovaná podle smyšleného příběhu o zpěvačce Li, který v 9. století napsal Paj Sing-ťien. Tento příběh je velmi známý a byl pro divadlo přepsán několikrát. Konkrétně pod názvem „O vyšívaném kabátku”, což ukazuje na dívku, která jej nosila, ho uvedl Lin Jün-pen za mingské dynastie.