Arcimboldo / Aukce / Asiatika 27/05/2014, 15:00 / DEKORATIVNÍ VĚJÍŘ „UČIWA”

< 14 >

DEKORATIVNÍ VĚJÍŘ „UČIWA”

Japonsko, období Edo (počátek 19. století). Výška 43,5 cm. 43.5 x 25.3 cm

9 000 Kč / 339 EUR
15 000 Kč / 566 EUR

Dřevo zdobené lakem, polychromií a parciálním zlacením. Přední strana nese námět mudrce v krajině v technice vykládání perletí „raden”. Na reversu jsou vyobrazeny čínské děti karako v ideální krajině.