< 15 >

ČTYŘBOKÁ DÓZA

Japonsko, Kjóto, období Meidži (1868-1912). Výška 6,5 cm. 6.6 x 5.4 x 5.4 cm

26 000 Kč / 981 EUR

Kamenina tvrdého střepu s jemně krakelovanou polevou, malba zlatem a emaily na polevě, vyřezávaný dřevěný podstavec. Značeno na podední: Hajakawa, připojen rodový znak klanu Šimazu ze Sacumy. Dóza je zdobena motivem krásek pod sakurami, květin a ptáčků.