Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / WANG KAJ (17. STOLETÍ)–ZAHRADA HOŘČIČNÉHO SEMENE - MALÍŘSKÝ MANUÁL

< 259 >

WANG KAJ (17. STOLETÍ)

ZAHRADA HOŘČIČNÉHO SEMENE - MALÍŘSKÝ MANUÁL

Čína, datováno 1782. 25,5 x 17 cm. 25.5 x 17.0 cm

38 000 Kč / 1 461 EUR
160 000 Kč / 6 153 EUR

Jedná se o zcela ojedinělý malířský sborník vzácných barevných dřevořezů ve čtyřech svazcích s kartonovým přebalem. Na jednotlivých listech jsou zobrazeny chryzantémy, slivoně, orchideje, bambusy, ptáci, hmyz a lidské figury. Většina čínských malířů, včetně velkých mistrů Čchi Paj-š´e, Li Kche-žana, Li Kchu-čana nebo Chuang Jun-jüho, se na počátku své cesty z tohoto sborníku učila a kopírovala ho. Provenience: sbírka Josefa Hejzlara, zakoupeno v Pekingu roku 1952. Publikováno: Josef Hejzlar - Alte Chinesische Graphik, Praha, Artia, 1972.