Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / VÁZA S HLAVAMI JELENŮ

< 234 >

VÁZA S HLAVAMI JELENŮ

Čína, období republiky, 1. třetina 20. století. Výška 33 cm. Ø 26 cm

55 000 Kč / 2 115 EUR
170 000 Kč / 6 538 EUR

Porcelán, malba emaily růžové skupiny na polevě. Hlavní dekor tvoří dva velké medailóny s motivy chýší v ideální krajině s rozeklanými skalisky, vodním tokem a rybáři, které jsou orámované květinovým kobercem. Po stranách se nacházejí dvě ucha tvaru jeleních hlav. Na dně apokryfní značka období Čchien-lung.