Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / SKŘÍŇKA NA KUŘÁCKÉ POTŘEBY „TABAKOBON”

< 12 >

SKŘÍŇKA NA KUŘÁCKÉ POTŘEBY „TABAKOBON”

Japonsko, období Medži, konec 19. století. Výška 20 cm. 20.0 x 17.0 x 13.0 cm

18 000 Kč / 692 EUR
18 000 Kč / 692 EUR

Sakurové dřevo zdobené přírodním lakem v technice „kidžimakie”, intarzií „josegi” a měděným kováním. Skříňka obsahuje zásuvky na tabák „kokizani” a kovovou schránku na žhavé uhlíky. Je dekorována motivy verandy s jezírkem a irisy, jeřábů, slivoní s ptáčky, motýlem, zástěnou a rákosem. Víko nese motiv vodní hladiny a divokých hus „karigane”.