Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / PŘENOSNÝ OLTÁŘ „ZUŠI” S PATRONKOU VÁLEČNÍKŮ MARIŠITEN

< 5 >

PŘENOSNÝ OLTÁŘ „ZUŠI” S PATRONKOU VÁLEČNÍKŮ MARIŠITEN

Japonsko, období Edo, 18. století. Výška 55,5 cm. 55.5 x 23.0 x 16.0 cm

48 000 Kč / 1 846 EUR

Dřevěná schránka je krytá přírodním lakem, vnitřní stěny zlaceny v technice „kinpaku”. Měděné kování nese motiv travin a rybích jiker. Postava hrozivého božstva se třemi tvářemi a třemi páry paží, z nichž některé drží atributy - hromoklín „sankošo” a mnišskou berlu „šakudžó”, stojí na podstavci ve formě skály.