Arcimboldo / Aukce / Asiatika 26/11/2013, 15:00 / BUDDHA LÉČITEL BHAIŠADŽJAGURU

< 113 >

BUDDHA LÉČITEL BHAIŠADŽJAGURU

Čína, 18. století. Výška 18 cm. 18.0 x 11.0 x 8.0 cm

90 000 Kč / 3 461 EUR
90 000 Kč / 3 461 EUR

Zlacený bronz. Buddha léčitel Bhaišadžjaguru, jinak též Pán Východního ráje, je zpodobněn v lotosovém sedu. Jeho dopředu položená pravá ruka svírá plod myrobalanu a levá misku na léky. Postava je umístěna na dvojitém lotosovém podstavci. Provenience: stará česká sbírka.