< 115 >

BÍLÁ TÁRA

Tibet, 18. století. Výška 13,5 cm. 13.5 x 11.0 x 7.0 cm

50 000 Kč / 1 923 EUR
60 000 Kč / 2 307 EUR

Bronz zlacený na lakovém podkladu. Bílá Tára, která symbolizuje čistotu, zaujímá lotosový sed „padmásana”. Levou ruku zvedá vzhůru v gestu povzbuzování, pravou má volně spuštěnou dolu. Je oblečena do bódhisattvovského šatu a zdobena šperky, ke kterým patří pětihrotá koruna, náušnice, náhrdelníky, náramky a nákotníčky.