Arcimboldo / Aukce / Asiatika 29/05/2011, 14:00 / KONVOLUT 5 KANTONSKÝCH EXPORTNÍCH OBRÁZKŮ

< 101 >

KONVOLUT 5 KANTONSKÝCH EXPORTNÍCH OBRÁZKŮ

Čína, Kanton, 2. polovina 19. století. 20.0 x 14.0 cm

10 000 Kč / 416 EUR

5 volných listů: 20 x 14 cm. Tuš a barvy na rýžovém papíře. O katonských akvarelech daleko by se hovořit jako o "pohlednicích" z Číny uspokojujících zájem cizinců o vše cizokrajné, jež bylo možné si přivlastnit a odvézt na památku domů. Minuciózně vyvedená obrazy pojednané v zářivých barvách na tzv.rýžovém papíře otvíraly daleké Evropě pohled na Čínu 19.století, jež byla o tolik jiná, a právě proto fascinující. Výjevy ze života císařského dvora, stějně jako obyčejných lidí byly těchto příběhů neodmyslitelnou součástí.